Przełącz na stronę
Fundacja Drama Way
Newsletter
Zgadzam się przetwarzanie moich danych osobowych

Opinie Absolwentów

Wypowiedzi uczestników pochodzą z anonimowych ankiet ewaluacyjnych, wypełnianych na zakończenie Szkoły Trenerów Dramy.

Edycja IV (lata 2015 - 2016)

"Bardzo intensywny czas, który dał mi wiele refleksji, wiedzy i praktycznych informacji. Zrozumiałam, jak ważna i potrzebna jest teoria."

"Mój krok milowy - osobisty i trenerski."

"Super atmosfera. Ważne doświadczenie w doskonaleniu własnego warsztatu pracy."

"Uczestnictwo w Treningu (umiejętności dramowych dla trenerów) było bardzo cennym doświadczeniem, zarówno na poziomie osobistym jak i metodycznym i trenerskim. Dziękuję."

"Uważam, że ten sposób uczenia się jest najlepszy. Sytuacje stwarzane podczas treningu były prawdziwe, autentyczne - taki rodzaj doświadczenia jest dla mnie cenny i efektywny. Uczę się więcej i więcej pamiętam."

"Wspaniała atmosfera nauki, bezpieczeństwo i przestrzeń do eksploracji, wsparcie prowadzących oraz przemyślana struktura."

"Maria + Aldona - marzę, aby jeszcze kiedyś wziąć udział w zajęciach tego duetu. Tworzą spójną i efektywną całość."

Edycja III (lata 2014-2015)

   

„Szkoła pozwoliła mi wzbogacić koszyk technik, które mogę wykorzystać w pracy. Cieszę się z tego doświadczenia"

„Moduł Rozwojowy zmusił mnie do konfrontacji z różnymi trudnymi tematami, wskazał obszary do rozwoju, a także dał narzędzia i wyposażył w brakujące kompetencje istotne dla mnie jako człowieka, członka społeczności i trenera."

„Dzięki uczestnictwu w Szkole bardzo rozwinęłam się w obszarze trenerskim. Zapoznałam się z wieloma różnymi technikami, a obserwując prowadzących miałam możliwość zobaczenia, jak te techniki powinny zostać przeprowadzone idealnie."

„Moduł Metodyczny był bardzo inspirujący, etap „bombardujący" różnymi sposobami pracy, bardzo wzbogaciłem swój warsztat (...) inspirująco było patrzeć na różne style trenerskie."

„Dzięki zajęciom (w module rozwojowym) bardzo rozwinęłam się w obszarze osobistym. Poprzez uczestnictwo w tym module bardzo rozwinęły się także moje kompetencje trenerskie."

„Moduł treningowy był bardzo ważny, dał mi możliwość zobaczenia praktycznego wykorzystania narzędzi w bardzo różnych obszarach. Nieocenione! (...) Dziękuję, było super!

 

Edycja II (lata 2013-2014)

 

Szkoła Trenerów Dramy Drama Way "Szkoła była dla mnie bardzo rozwijającym procesem. Świetny był dobór tematów spotkań w Module Rozwojowym, który umożliwił poznanie technik od strony uczestnika."

"Wszystkie tematy w Szkole były potrzebne, dzięki nim poznałam dramę od strony teoretycznej oraz poszerzyłam swoją wiedzę o nowe techniki i metody pracy. W Module Rozwojowym przepracowałam wiele osobistych "kawałków", które mi ciążyły. Ta Szkoła przede wszystkim pozwoliła na mój rozwój osobisty. Czuję, że przeszłam długą drogę dzięki której jestem inną osobą; silniejszą, pewniejszą siebie, wierzącą w siebie."

"Poznałam dużo technik, doznałam przełomu osobistego, miałam dużo refleksji. Szkoda, że było mało Teatru Forum - to super technika, a jeden Zjazd to za mało."

"Ważne było dla mnie odkrycie swoich mocnych stron, przyjrzenie się wartościom swoim i innych. Część technik znałem. Wiedza o części z nich została poszerzona. Ważna i nowa była dla mnie wiedza dotycząca zagadnienia tożsamości trenera i metodyki pracy."

 
Szkoła Trenerów Dramy Drama Way  "Mam poczucie, że rozwinęłam się w obszarze osobistym, bo miałam okazję wzmocnić poczucie własnej wartości, zaobserwować swoje lęki i zobaczyć jak funkcjonuję w grupie. Sama realizacja autorskiego warsztatu dała mi poczucie pewności i umiejętności zastosowania dramy w praktyce, superwizja pozwoliła uporządkować refleksje, skupić się na wnioskach, praktyki poszerzyły moją wiedzę narzędziową, ale też osadziły w samej metodzie."

"Nauczyłem się sobie bardziej ufać, zrozumiałem że struktura jest potrzebna do tworzenia. Poznałem wiele nowych narzędzi, doświadczyłem tego jak działają. Esej zaliczeniowy był dobrą formą refleksji i też poznania dramy od strony badawczej."

"Dzięki Szkole mogłam poszukać obszarów swojej wewnętrznej mocy oraz tego, co mnie blokuje. Jestem bardziej świadoma i spokojna. Miałam okazje przeprowadzić kawałek swojego warsztatu i sprawdzić co działa, a co nie. Bardzo ważne były dla mnie informacje zwrotne od grupy i trenerów. Cieszę się, że Szkoła Trenerów nie jest tylko miejscem, gdzie poznajemy metodę pracy, ale jest przede wszystkim miejscem spotkania, dialogu z innymi oraz pewną filozofią pracy z ludźmi."

 

Edycja I (lata 2012-2013)

Szkoła Trenerów Dramy Drama Way"Jestem przekonana, że pogłębiłam swoją cierpliwość, zgodę na różnorodność, utarłam kilka razy nosa swojemu EGO, doświadczyłam kilka razy swoich ładnych i ciemnych stron i tego w których momentach wychodzą na światła dzienne. Dzięki Szkole mam poczucie coraz większego spokoju wynikającego z coraz większej wiedzy o sobie, przez to coraz bardziej prowadząc szkolenie mogę polegać na sobie bez obawy, że skrzywdzę w jakiś niekontrolowany sposób uczestnika. Z drugiej strony - narzędziowej - poznałam całą gamę różnych, do tej pory nie stosowanych przeze mnie narzędzi głębszej pracy trenerskiej i masę inspiracji do modyfikacji ćwiczeń, które znałam oraz nowych ćwiczeń. I sposobu omawiania różnych aktywności szkoleniowych".

"Szkoła dała mi większy luz, uśmiech i narzędzia do pracy w obszarach trudnych dla moich klientów, gdzie inne metody zawiodły. Rozwinęłam uważność, szczególnie na osoby, które NIE wchodzą ze mną automatycznie w kontakt. Dziękuję za nieinwazyjne wspieranie i empatię".


 

© Copyright Drama Way 2010       Projekt i wykonanie: Czarska & Werona